Ата-аналардың назарына!Жаңа оқу жылында ата-аналар мектеп формасын таңдау кезінде ҚР Оқу-ағарту министрінің 14.01.2016 ж. № 26 «Орта білім беру ұйымдары үшін міндетті мектеп формасына қойылатын талаптарды бекіту туралы» бұйрығын басшылыққа алады. Яғни, оқушылардың формасына қойылатын талаптар өзгеріссіз қалды — классикалық стильде, бірыңғай түс гаммасында жасалады, үшеуден асырмай түстерді араластыруға рұқсат етіледі. Ұлдар үшін мектеп формасы: пиджак, жилет, шалбар, мерекелік жейде, күнделікті жейде (қысқы мезгілде: трикотаж жилет, водолазка). Ұлдарға арналған шалбарлар еркін тігілген және ұзындығы бойынша тобықты жауып тұрады. Қыздарға: пиджак, жилет, юбка, шалбар, классикалық жейде (қысқы уақытта: трикотаж жилет, сарафан, водолазка). Қыздарға арналған шалбарлар еркін тігілген және ұзындығы бойынша тобықты жауып тұрады.

———————————————————

Родителям на заметку!В новом учебном году изменений в требованиях к школьной форме нет. При выборе школьной формы родители, как и ранее, руководствуются Приказом Министра просвещения РК от 14 января 2016 года № 26 «Об утверждении требований к обязательной школьной форме для организаций среднего образования». А это значит, что требования к форме учеников остаются прежними – классический стиль одежды в единой цветовой гамме с допущением смешения не более трех цветов. Школьная форма для мальчиков включает: пиджак, жилет, брюки, парадную, повседневную рубашку (зимний период: трикотажный жилет, водолазку). Брюки для мальчиков свободного кроя, и по длине закрывают щиколотки ног. Для девочек — пиджак, жилет, юбку, брюки, классическую блузу (зимний период: трикотажный жилет, сарафан, водолазку). Брюки для девочек свободного кроя, и по длине закрывают щиколотки ног.